Chichot Historii – Bożena M. Dołęgowska-Wysocka


Z wizytą u wizytek
30 grudnia, 2009, 10:17 am
Filed under: trochę wspomnień, trochę życia | Tagi:
Byłam wczoraj wieczorem z wizytą u wizytek, w miejscu, gdzie mieszkał ks. Twardowski. Było już ciemno. W drewnianej przybudówce także. W ogródku stała zmarznięta wierzba. Śnieg skrzypiał pod nogami. Gdy po kilku minutach odchodziłam stamtąd, brama była zamknięta na głucho. Wysokie kolce sięgały nieba. Siostry wizytki były niedostępne. Na zewnąrz lśniły cudowne iluminacje, śpieszyli się ludzie, a ja tutaj byłam zamknięta…
I nagle spostrzegam dziwnego człowieka, spieszącego od strony Krakowskiego Przedmieścia ku kościołowi wizytek. Z kieszeni wyciągnął klucz i otworzył bramę. – Kim Pan jest? – pytam. – Ogrodnikiem – uśmiechnął się. – Ogrodnikiem spod Nowego Sącza. Właśnie wróciłem ze Świąt.
I tak spotkałam „Boskiego ogrodnika” w zimowym ogrodzie ks. Twardowskiego, który wypuścił mnie na wolność. Jak ten z ogrodu oliwnego, którego spotkała Maria Magdalena przy otwartym grobie Chrystusa. Ks. Twardowski też zmartwychwstał, już dawno, w swoich wierszach.
 
 

2 Komentarze so far
Dodaj komentarz

jakze trzeba byc otwartym zeby widziec to co Ty!
Moj kochany ks. Twardowski i Ty tam u Niego, tak poprostu z wizyta! Szkoda ze nie bylam z Toba… ale dziekuje za to ze piszesz, ze dotykasz spraw bliskich memu sercu!

Komentarz - autor: mala2gos

Gdy się budzę w nocy, w dzień często też myślę, ile musiało popłynąć wody w Wiśle, żebym zaczęła czytać wiersze ks. Twardowskiego. I tak tego żałuję, że tyle lat byłam tak blisko niego, mój wydział na UW był dosłownie o rzut beretem od kościoła wizytek, mój dom, o dwa rzuty beretem, a ja biegłam, karierowałam i o księdzu nic nie wiedcziałam…

Komentarz - autor: chihihi
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s%d blogerów lubi to: